Ders Çıkartmamışlar…

0
597

DERS ÇIKARTMAMIŞLAR. Niğdespor 1 – Beşiktaş 2

Gaziantepspor yenilgisinden sonra Beşiktaşlı oyuncuların bu yenilgiden ders çıkartacaklarını ve bir daha rakibi küçümseme hatasına düşmeyeceklerini umuyordum. Ama gördük ki maalesef o yenilgiden ders falan çıkartmamışlar. Bu zorlu galibiyetten sonra herhalde amatör takımlara bile saygı duyup, ciddiye almak gerektiğini öğrenmişlerdir.

Samet Hoca bu maçta haklı olarak gençlere ve yedeklere şans vermişti. Bu tür maçlar gençler ve yedekler için kendilerini ispat etmek ve göze girebilmek için büyük bir fırsattır. Ama nedense Türkiye’de bu tür fırsatlar hep yanlış algılanıyor. Rakibi küçümseme duygusu aynı zamanda kendine verilen şansı da görmeme, algılamama hatta aşağılanma sendromuna dönüşüyor. Belki de bu maçların kendileri için önemini mentorlar ve psikologlar ile birlikte anlatmak lazım.

Maçın henüz 25.saniyesinde Batuhan’ın yaptığı pres sonucu kazanılan topu Kadir Arı gole çevirdi. Bu gol Beşiktaşlı oyuncuların tüm konsantrasyonunu bir an da bozdu. Maçın 25.saniyede bittiğini düşünmeye başladılar. Ne bu golü kazandıran AKdir Arı’yı ne de Batuhan’ı da zaten bir daha sahada göremedik. Samet Hoca da  Batuhan’ı bu performansına dayanamayıp 56.dakikada oyundan aldı.

İlk yarıda Niğdespor oldukça korkak oynadı. Karşısındaki rakibin isminden çekindiler. Ancak ilk yarıda Beşiktaş başka gol bulamayınca Niğdesporlu oyuncular cesaretlenip Beşiktaş’ın üstüne gelmeye başladılar. Hilbert gibi deneyimli ve soğukkanlı bir oyuncuyu bile hata yapmaya zorlayarak 55.dakikada beraberliğe ulaştılar. Beşiktaş’ı bu kabustan uyandıran futbolcu Ersan Gülüm oldu. Kullanılan köşe vuruşunda iyi yükselen Ersan kafayla topu ağlara yollayarak Beşiktaş’ı tekrar öne geçirdi.

Maçın en güzel iki pozisyonu 81.dakikada Hasan Türk’ün, 90.dakikada ise Niğdesporlu Rıdvan’ın üst direkten dönen şutları idi. Bu pozisyonlar dışında seyirciyi çok fazla heyecanlandıracak pozisyon olmadı. Maçın geneline baktığımızda, yüreği ile oynayan ve takım ruhunu sahaya yansıtan taraf Niğdespor’du. Bu amatör futbolcuları gönülden kutluyorum. Beşiktaş’ta ise performansı ile göz dolduran futbolcuların başında Erkan Kaş ile Hasan Türk vardı. Geçtiğimiz yıl neden oynatılmıyor diye hayıflandığımız Mehmet Akyüz ise bu futbolu geliştirmezse bir daha forma bulamaz.

Şimdi önlerinde zorlu geçeceğini tahmin ettiğim bir Sivasspor maçı var. Sadece kadın ve çocukların seyredeceği bu maçta, iki maçtır süren laubaliliğin devam etmeyeceğini umuyorum.

 

25.09.2012
MAÇIN AYRINTILARI

Stat: Niğde 5 Şubat Stadı

Hakemler: Ömer Faruk Ocak, Mustafa Savranlar, Suha Adıyaman

Niğde Belediyespor: Asım, Nuri, Tolga, Tahsin, Çetiner, Rafet (Dk. 88 Rıdvan), Melih, Hamdullah, Burak, Murat, Serdar

Yedekler: Oğuz, Rıdvan, Mevlüt, Fatih, Tugay, İlker, Mustafa

Teknik Direktör: Rıfat Avcu

Beşiktaş: Cenk, Necip, Escude, Batuhan, Mehmet Akyüz, Hilbert, Erkan Kaş (Dk. 56 Olcay), Ersan, Kadir Arı, Hasan Türk, Mehmet Akgün

Yedekler: Emre Metin, Olcay, Uğur, İbrahim Toraman, Koray Yıldız, Mertcan Aktaş, Oğuzhan

Teknik Direktör: Samet Aybaba

Goller: Kadir Arı (Dk. 1), Hilbert (Dk. 55 kk), Ersan (Dk. 63)

Sarı Kartlar: Erkan (Dk. 15), Necip (Dk. 44)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here