Angarya Maçlar

0
436

TK A Grubu – 06.01.2009
Beşiktaş 3 : 1 Gaziantep BŞB

Teknik direktörler ve futbolcular kupa maçlarını artık bir angarya olarak görmeye başladılar. Oysa Avrupa’ya çıkmak için kupayı kazanmak çok önemli bir avantaj. Ligde şampiyon olmak ya da ilk ikiye girebilmek kupayı kazanmaktan çok daha zor. Gerçi Beşiktaş’ın bulunduğu grupta önemli avantajı var ama bu laubalilik bir kez sinerse üstlerine, eleme maçlarında başları çok ağırır.

Beşiktaş defansı bir türlü istenilen seviyeye gelemedi. Koskoca bir devre bitti, halen uyum sorunu yaşandığı iddia ediliyor. İkinci lig takımından bile gol yeniliyorsa bunun nedeni uyum sorunu değil, laubaliliktir. Allahtan Cafercan golünü maçın başında attı da Beşiktaş’ın kendine gelmesini sağladı. Bu golü 75. dakikadan sonra atmış olsa Beşiktaş beraberliliği bile zor sağlardı. Beşiktaş 3-1 öne geçtikten sonra bile G.Antep Belediyespor’a en az 3 net gol pozisyonu verdi.

Bu takımda Nobre ve Ekrem Dağ dışında işi ciddiye alan yok. Serdar Kurtuluş ve Serdar özkan sanki bu takımda misafir oyuncu gibi oynuyorlar. Özellikle Serdar Kurtuluş emekliliği gelmiş de hocası onore olsun diye takıma koymuş havalarında. Artık ne rakibi kovalıyor ne de topa giriyor. Sakatlık psikolojisini üstünden atamadığı besbelli. Ama sakatlanırım korkusu ile forma giyersen Gökhan Zan’da farklı olamazsın. Nitekim taraftar da huzursuzlanmaya başladı artık. Bundan sonra daha dikkatli oynamak zorunda.

TARAFTAR ARTIK BEŞİKTAŞ’A ZARAR VERMEYE BAŞLADI

Bu formalite maçıyla ilgili yazılacak pek bir şey yok zaten. Tribünler bile boştu. Maça gelen taraftarlar ise maç boyunca takımlarını destekleyeceklerine Lig TV ve Erman-Şansal ikilisi ile uğraştılar. Beşiktaş taraftarı Lig TV ve Erman-Şansal ikilisine tepki göstermekte haklılar. Ben de bunlara karşı tepkiliyim. Ama bu tepkiyi küfür etmeden dile getirmenin yolunu bulmalılar. İsrail’in Gazze’de yaptığı katliamı bile protesto ederken kullandıkları espirili üslübu Erman-Şansal ikilisi için de geliştirebilirler.

Küfürlü tezahüratların ceremesini her zaman kulüp çekiyor. Kulübe verilen para cezalarından tamamen taraftar sorumludur. Bu cezalar ile, kulübün gün geçtikçe altının oyulduğunun farkında değiller. Her geçen gün Beşiktaş kulübü Federasyon paylarından diğer kulüplere göre daha az pay alıyor. Çünkü Federasyon verdiği cezaları bu alacaklardan tahsil ettikten sonra ödeme yapıyor.

Maçtan sonra evde maçın kayılarını izledim. Lig TV tüm takımlarının ettiği küfürleri sesi kısarak yayınlarken, bu mçataki küfür edilen dakikalarda sesi özellikle açmış. Özellikle de Şanşal Büyüyka ve Erman Toroğlu’na edilen küfürleri dakikalarca yayınlamış. Lig TV’nin bu davranışının tek nedeni var; Beşiktaş düşmanlığı. Bu küfürleri yayınlayarak Beşiktaş’ın ceza alması sağlanmaya çalışıyor. Aynı tavrı Kadıköy ve Alisamiyen’de göstremiyorlar. Çünkü FB ve GS yönetimlerinin göstereceği tepkiden korkuyorlar. Ama maalesef Yıldırım Demirören ve ekibini ciddiye alan yok.

Beşiktaş:3 – Gaziantep Bş.Bld.:1
06.01.2009

MAÇIN AYRINTILARI

 

Stat: BJK İnönü
Hakem: Aytekin Durmaz, Erdinç Sezertam, Özgür Çetiner Taner Gizlenci (4.)

Beşiktaş: Hakan Arıkan, İbrahim Toraman (Dk.82 Gökhan Zan), Zapotocny, Sivok, Serdar Kurtuluş, Serdar Özkan, Uğur inceman, Nobre, Tello, Bobo (Dk.43 Holosko), Ekrem Dağ

Yedekler: Rüştü Reçber, Cisse, Gökhan Zan, Seric, Tuna Üzümcü, Korcan Çelikay, Holosko

Teknik Direktör: Mustafa Denizli

Gaziantep BŞ. Bld.: Eser, Cihan, Fatih (Dk.82 Mustafa Marangoz), Mehmet Ayaz (Dk.72 Mustafa Şahintürk), Cafercan, Uğur, Efecan, Gökhan Solak (Dk.46 Onur), Ahmet, Osman, Hakan Albayrak

Yedekler:Samet, Ferit, Güngör, Mustafa Şahintürk, Kadir, Onur Kalafat, Mustafa Marangoz

Teknik Direktör: Bünyamin Sural

Sarı Kartlar: Zapotocny (Dk.61)
Efecan (Dk.36), Fatih Şen (Dk.64), Cihan (Dk.66) Gaziantep Bş.Bld.

Goller: 14. dakikada Gaziantep Büyükşehir Belediyespor Cafercan’ın golüyle 1-0 öne geçti.

16. dakikada Serdar Özkan, ceza sahasında havadan gelen topun gelişine vurdu ve topu ağlarla buluşturarak skora 1-1’lik denge getirdi.

27. dakikada Tello’nun kullandığı serbest atışta, Bobo, topa dokunarak meşin yuvarlağı ağlarla buluşturdu ve Ekibimiz’i 2-1 öne geçirdi.

68. dakikada rakip savunmanın arkasına atılan topa hareketlenen Mert Nobre’nin vuruşunda top ağlarla buluştu ve Ekibimiz 3-1’lik üstünlüğe ulaştı.

Karşılaşma 3-1 üstünlüğümüz ile sona erdi.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here