Angarya Devam Ediyor

0
575

TK A Grubu – 10.01.2009
Gaziantep 0 : 1 Beşiktaş

Gaziantep Belediye maçından sonra, kupa maçlarının futbolcular için birer angarya olduğunu yazmıştım. Bu maçta da aynı angarya anlayışı devam etti. Beşiktaş, bir üst tura geçmeyi garantileyerek gelmişti Antep’e. Ama Gaziantepspor için bir üst tur garanti olmamasına rağmen onlar da Beşiktaş’lı futbolculara uydular ve ortaya son zamanlarda seyrettiğimiz en zevksiz maçlardan biri çıktı.

Maçın ilk yarısında her iki takım da etkili gol pozisyonları üretemediler. Maç, atanın galip geleceği tarzında bir maçtı ve 74. dakikada Nobre’nin golünden sonra hakem bitiş düdüğü çalmamasına rağmen maç sahada bitmişti. Gaziantepspor da skoru değiştirme arzusunda değildi.

Maçla ilgili aklımızda kalan tek şey Gökhan Zan’ın gördüğü kırmızı kart oldu. Gökhan’ın gördüğü ilk sart kart bence doğru değildi. Rakibe cepheden yapılan bir faul var ama bu pozisyonun hiç bir benzerine kart çıkartıldığını hatırlamıyorum. İkinci sarı ise sanırım itirazdan geldi. Gökhan’ın pozisyonuna hakem faulu çalınca Gökhan sinirlendi ve elini kolunu salladı. Hakem de ikinci sarı kartını gösterdi. Şayet Gökhan itiraz pozisyonunda küfür etmediyse ikinci sarı kartı göstermek yersiz. Zira aynı tip itiraz jestlerini GS ve FB futbolcuları her pozisyon için yapıyorlar ama değil kart görmek, ikaz bile almıyorlar.

Hakemlerin Beşiktaş fobisi geçeceğe benzemiyor.

YUSUF BEŞİKTAŞLI MI?

Bu maçtan sonra Yusuf Şimşek’in Beşiktaş’a transferi gerçekleşti. Yusuf ilerlemiş yaşına rağmen Beşiktaş’ta bence is yapar. Önemli maçlarda 45 dakika oynar ve skoru değiştirir. Doğru bir transfer olmasına rağmen takasta kullanılmak istenen isimlere itirazım var. Tuna Üzümcü ve Aydın Karabulut’un takas da kullanılması yanlış. Elbette doğru olan şey, alt yapıdan yetişen futbolcuları satıp, para kazanmaktır. Ancak, öncelikle kendi kulübünün ihtiyacı olanları alt yapıdan alır, ihtiyaç olmayanları satarsın. Aydın Karabulut’u pek çok maçta izledik. Biraz sabredilse ve şans verilse Beşiktaş’ın sol kanadının vazgeçilmez oyuncusu olabilirdi.

Yusuf Şimşek’in, ben çocukluğumdan beri Beşiktaş’lıyım sözleri kamuoyunda  sanki Yusuf yalan söylüyormuş havasınsa sokulmak isteniyor. Tarihi yanlış hatırlamıyorsam, 2000 yılında Beşiktaş Yönetim Kurulu üyesi iken Yusuf’la Swiss Hotel’de transfer görüşmesi yapmıştık. Bu görüşmede Ahmet Hamoğlu, Yıldırım Demirören ve Fikret Orman da vardı. Yusuf,  o toplantı da bize kendisinin Beşiktaş taraftarı olduğunu ve Beşiktaş’ta oynamak istediğini söylemişti. Ancak menejeri ile anlaşma sağlanamayınca Yusuf Fenerbahçe’ye gitmişti. Profesyonel yaşamda her ne kadar futbolcunun tuttuğu takımın fazlaca önemi olmasa da futbolcuların bu konudaki beyanlarını da doğru kabul etmek durumundayız.

Gaziantepspor: 0 – Beşiktaş:1
10.01.2009

MAÇIN AYRINTILARI
Stat: Kamil Ocak
Hakem: Koray Gençerler, Volkan Narinç, Ali Zağlı, Hüseyin Sabancı (4.)

Gaziantepspor: Murat Şahin, İsmail Köybaşı, Bekir İrtegün, Murat Ceylan (Dk.78 Eduardo), Erkan Sekman, R.Barbosa Tabata, A.Deumi Tchani, Hakan Bayraktar, Erman Özgür, Beto, Ivan De Souza.

Yedekler: Mahmut Bezgin, Rodrigo Zurita, Eduardo Pacheco, Olcan Adın, Mehmet Coşkun, Ferdi Coşkun, Soner Örnek.

Teknik Direktör: Nurullah Sağlam

Beşiktaş: Hakan Arıkan, Serdar Kurtuluş, Cisse, Gökhan Zan, Sivok, Uğur İnceman (Dk.77 Ekrem Dağ), Nobre, İbrahim Üzülmez, Serdar Özkan (Dk.87 Seric), Holosko (Dk.77 Zapotocny), İbrahim Toraman.

Yedekler: Rüştü Reçber, Seric, Tello, Ekrem Dağ, Zapotocny, Bobo, Korcan Çelikay.

Teknik Direktör: Mustafa Denizli

Sarı Kartlar: Serdar Kurtuluş (Dk.26), Sivok (Dk.76), Zurita (Dk.90+2)
Erkan (Dk.43) Gaziantepspor

Kırmızı Kart: Gökhan Zan (Dk.59 ve Dk.81 iki sarı karttan)

Gol74. dakikada sağ kanattan Serdar Kurtuluş’un ortasında topla buluşan Holosko ceza sahasında hareketlenen Nobre’yi gördü. Nobre’nin vuruşunda top ağlarla buluştu ve Ekibimiz 1-0 öne geçti.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here