Her İki Takım Da Beraberliğe Oynayınca

0
429

02.11.2008
Kayserispor 1 : 0 Beşiktaş

Kayserispor ligin en iyi top oynayan takımlarından beri. Buna karşın en önemli zaafları çabuk form tutuyor ama bu form grafiklerini lig sonuna kadar sürdüremiyorlar. Futbol severler bu maçın yüksek tempolu ve kaliteli olacağını ummuşlardı ama yanılmışız. Maça ideal kadrolarıyla başlayan teknik direktörler takımlarına ideal oyunlarını oynatamadılar. Belli ki her ikisi de birbirinden korkmuş ve sahaya beraberlik için çıkmışlardı.

Maçın nerdeyse 90 dakikası orta saha mücadelesi şeklinde geçti. Her iki takım da önce defans güvenliğini düşünerek birbirinin üzerine gitmediler. Karşı takımın yapacağı hatayı beklediler. Nitekim, maçın 85. dakikasında Serdar Kurtuluş’un yaptığı hatayı iyi değerlendiren Kayserispor Turgay’ın attığı golle 3 puanın sahibi oldu. Atılan golde, maçın büyük bölümünde önemli denebilecek bir şey yapmayan Mehmet Topuz’un büyük payı vardı.

Beşiktaş adına en önemli pozisyon 29. dakikada yaşandı. Tello’nun nefis ara pasına hareketlenen Cisse bir anda kaleci ile karşı karşıya kaldı. Ama topa o kadar kötü vurdu ki, top kalecinin kucağına gitti. Selçuk Dereli, ikinci yarıda Tello’nun ceza sahası içerisinde düşürülmesine devam demesi yanlıştı. Tello’ya yapılan hareket penaltı idi. Selçuk Dereli cesaret edemediği bu kararla belki de Beşiktaş’ı 3 puandan etti.

Maçın bütününe baktığınızda Holosko ve Nobre’nin başarısız olduğunu söylenebilir. Ancak, bu oyuncular maç boyunca ileri uçta çok yalnız kaldılar. Orta saha oyuncuları onlara ne etkili top taşıdı ne de yardıma geldiler. Tek başlarına kayseri dafansını yıpratmaya çalıştılar. Mustafa Hoca’nın Nobre’yi oyundan alması bence yanlıştı. Nobre gibi oyunculara 90 dakika sabretmek lazım. Ne zaman ne yapacakları belli olmaz. Her an gol atabilme potansiyelleri vardır.

Maç berabere bitse her iki takımın taraftarı da, teknik direktörü de, oyuncuları da mutlu olacaktı. Aslında maçın hakkı da beraberlikti. Ama yapılan hatayı iyi değerlendiren Kayserispor 3 puanında sahibi oldu.

Kayserispor:1 – Beşiktaş:0
02.11.2008

MAÇIN AYRINTILARI
Stat: Kayseri Atatürk
Hakem: Selçuk Dereli, Alper Ulusoy, Muharrem Yılmaz, Mustafa İlker Coşkun (4.)

Kayserispor: Souleymanou, Toledo, Aydın, Eren, Ali Turan, Ragıp (Dk.71 Bilal), Mehmet Eren, Saidou, Turgay, Mehmet Topuz, Aghahowa (Dk.90+2 Abdullah).

Yedekler: Yusuf, Durmuş, Proviç, Bilal, Tevfik, Olembe, Abdullah

Teknik Direktör: Tolunay Kafkas

Beşiktaş: Rüştü Reçber, Serdar Kurtuluş, Tomas zapotocny, Tomas Sivok, Delgado, Nobre (Dk.79 Serdar Özkan), İbrahim Üzülmez, Tello (Dk.79 Bobo), İbrahim Toraman, Holosko, Cisse.

Yedekler: Hakan Arıkan, Tuna Üzümcü, Serdar Özkan, Bobo, Uğur İnceman, Ali Tandoğan, Ekrem Dağ.

Teknik Direktör: Mustafa Denizli

Sarı Kartlar: Cisse (Dk.38), Sivok (Dk.43), Serdar Özkan (Dk.82), Holosko (Dk.83)
Mehmet Eren (Dk.19), Saidou (Dk.63), Toledo (Dk.76), Ali Turan (Dk.90) Kayserispor

Gol: Mehmet Topuz harika bir pas ile  Mehmet Eren’i Beşiktaş savunmasının arkasında topla buluşturdu.  Rüştü çıktı ama topu alamadı. Mehmet topu Turgay’a bıraktı. Turgay ön direkte vurdu ve topu ağlarla buluşturdu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here