Metaverse’te yaşam nasıl olacak?

0
256

Metaverse’in hedeflediği bu düzen oluşursa, şimdi mobil telefonlarımızdan ya da bilgisayarlarımızdan internete ne sıklıkta giriyorsak metaverse’e de o sıklıkta gireceğiz.

Son ayların en sıcak konularından biri Metaverse olunca, ister istemez, herkesin de ilgisi bu konuya yoğunlaşıyor. Platformla ilgi en çok merak edilen ise hayatımızı nasıl değiştireceği.

Metaverse platformları henüz yaşamımızı derinden etkilemeye ve değiştirmeye başlamadı. Şimdilik ayağımızı alıştırmaya çalışıyorlar. Bir yandan da, teknolojik sıkıntılarını gidermeye çalışıyorlar. Çünkü henüz gerekli alt yapı ve donanımı oluşturabilmiş değiller.

Önceki yazılarımda metaverse’ler arasında ortak bir alt yapı olmadığından, elimizdeki dijital değerlerin metaverse’ler arası dolaşımında sıkıntı olduğunu yazmıştım. Bir diğer sıkıntı ise kullanılan Sanal Gözlüklerin (VR gözlüklerin) hantal ve kullanışsız olması. 

Şimdi gelelim bu platformların hayatımızı nasıl değiştireceğine…

Zuckerberg‘in de tanımladığı gibi, günümüzde mobil internet ile yapabildiğimiz her şeyi ve daha fazlasını, bu yeni sanal evren içerisinde, üç boyutlu olarak yapabilmemiz hedeflenmektedir. Bu hedefe ulaşılırsa neler olur, hayal etmeye çalışalım.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here