Metaverse’e nasıl girer, neler yapabilirim?

0
295

Metaverse platformları üzerindeki bazı arsaların değerlerinin milyon dolarların üzerinde olması, bu platformlara yatırım yapılmasını teşvik etmektedir. Dikkatsiz yatırımcılar, birkaç bin dolara alacakları arsaların değerinin bir süre sonra milyon dolarlara ulaşacağı hayalini kurmaktadırlar. Oysa o milyonluk arsalara bakınca, hepsinin üzerinde bir yapı olduğu görülmektedir. Bu yapıların büyük çoğunluğu da işyerleridir.

Biraz da bu yeni evrene nasıl gireceğimizi ve neler yapabileceğimizi konuşalım. Metaverse platformunu Second Life’tan ayıran en önemli özellik, dijital cüzdan kullanımı ve her türlü alışverişin NFT ile yapılıyor olmasıdır. Öncelikle, kendinize bir dijital cüzdan oluşturmalı ve içine Metaverse’de yapmak istediğiniz işleri karşılayacak kadar coin koymalısınız.

Sonraki adım ise, içinde yer alacağınız Metaverse platformunu seçmektir. İşte işin en zor kısmı da budur. Zira her gün onlarca yeni Metaverse platformu piyasaya çıkmaktadır. Gelecekte, sınırsız sayıda Metaverse platformu olma ihtimali de yüksektir.

Elbette bu platformların eşit değerde olmaları mümkün değildir. Bazıları çok güçlü olup, diğerlerini ya batıracak ya da satın alıp, kendi bünyesinde eritecektir. Bazıları ise rekabet edemediği için batacak, ya da günümüzün kripto para piyasasındaki bazı uyanık aracı kurumlar gibi, dükkânı kapatıp gideceklerdir. Bu durumda maalesef yapabileceğiniz hiçbir şey yok!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here