Beşiktaş Dokuzuncu Hariciye Koğuşu

0
299

Beşiktaş bugün Altay maçına, 10’u sakat ve 1 kırmızı kart cezalısı, 11 as oyuncusundan yoksun olarak çıktı. Maç esnasında Pjanic ve Oğuzhan da sakatlanınca, sakat oyuncu sayısı on ikiye çıktı.

Normal zamanlarda kendilerine ilk on birde şans bulamayan futbolcular için bu maç çok önemli bir fırsattı. Ancak bazıları bu şansı çok kolay harcadılar. Çok kötü bir performans sergilediler. Ajax karşısına bugünkü kadronun çıkıp, bugün oynadığı futbolu oynamasının sonuçlarını düşünmek bile istemediğimi belirtmeliyim.

Bu yazının amacı sahaya çıkan kadronun performansını değerlendirmek değildir.

Yazının amacı, aynı anda bu kadar çok sakat futbolcunun bulunmasının nedenleri araştırmaktır. Bir takımda yanı anda 12 sakat oyuncu olması hiç normal bir durum değildir.

Bu konudaki sorularımızın muhatabı öncelikle Beşiktaş yönetim kurulu sonra da Beşiktaş teknik ekibi ve sağlık sorumlularıdır.

Kulübün resmi web sitesinde her futbolcunun sakatlığı ile ilgili sağlık kurulu açıklaması var. İlgilenenler için kulübün resmi web sitesinden yapılan sakatlık açıklamalarını yazımın altına kopyaladım.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here