Askerlik

0
510

Hayri 3

Çocukken hep subay olmayı hayal ederdim Özellikle de Deniz Subayı olmak isterdim. Yaz aylarında denizcileri o bembeyaz üniformaları içinde görünce müthiş imrenirdim. Bu tutkumu biraz gerçekleştirmek için annem bana çok güzel bir subay üniforması diktirmişti.
O üniformayı üstüme olduğu sürece giymiştim. Hele ki Cumhuriyet Bayramı ve 23 Nisan gibi günlerde bu üniformayı giyip, yaşıtlarıma havamı basardım. Yolda üniformalı olarak karşılaştığım asker ve subayların bana selam vermesine bayılırdım.

Deniz Subayı olamadım ama askerde Topçu oldum. Askerliğimi 1990 yılında, Burdur 58. Topçu Tugay’ında kısa dönem er olarak yaptım. Bizim bölük üniversite mezunlarından oluştuğundan kısmen daha rahat bir askerlik görevi yaptık. Üstlerimiz bize karşı daha anlayışlı davranır, çavuşların ve astsubayın bizleri ezmelerine müsaade etmezlerdi. Buna rağmen aşağıdaki resimde de görüldüğü üzere mutfakta da çalıştık, mıntıka temizliği de yaptık. Askerliğim sırasında çok önemli arkadaşlıklar edindim. Birçoğu ile halen görüşürüm, özellikle de Atilla Özer ile askerlikte başlayan dostluğumuz halen sürmektedir.

Askerlik 2
Bu resimde sağdan ikinci benim.
 

Askerlik 1
Bu resim sadece hatıra amaçlı çekilmişti. Zira bize G-3 tüfeklerden vermiyorlardı. Kadrolu askerlerden ödünç almıştım.
 

Askerlik 5
Atilla Özer ile mutfakta çalışırken çekilmişti. Bizim yaptığımız yemekten hayır mı gelir :)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here