Yine Aynı Film

0
445

01.09.2008
Beşiktaş 2 : 0 Konyaspor

Maçla ilgili yazacaklarım sınırlı, Ertuğrul Sağlam’ın oyun düzenini eleştirmekten sıkıldım artık. Bu futbol anlayışı ile Beşiktaş’ı uçuruma götürdüğünün farkında değil. Beşiktaş düşmanı spor yazarlarının övgülerine kulak vereceğine Beşiktaş’lı futbol adamlarını dinlese doğruyu bulacak ama övgüler ona  da hoş geliyor. Ertuğrul kardeşim, Beşiktaş düşmanları ne zaman Beşiktaş’ı övse anla ki Beşiktaş kötü yolda. Bu iki kere ikinin dört etmesi kadar gerçektir.

Ertuğrul Sağlam Konyaspor maçında da yine hayal kırıklığı yarattı. Kendi seyircinin önünde ligin ilk maçına çıkıyorsun, karşındaki takım Barcelona değil Konya ve sen yine tek forvetle oyuna başlıyorsun. Olacak iş değil !

Koskoca bir ilk yarı Beşiktaş’ın etkili denebilecek bir atağı yok. Bir tek Serdar Özkan’ın girdiği bir pozisyon vardı. Ertuğrul Sağlam, tüm planlarını iyi gününde olmasını umduğu Delgado’nun üzerine kuruyor. Beşiktaş’ın geleceğini, tek başına Delgado’nun oyununa bırakmak büyük bir risktir. Delgado iyi bir futbolcu ama devamlılığı yok. Ayrıca rakipler de artık Delgado’yu öğrendiler. Onu iki kişiyle kilitledikleri zaman Beşiktaş hucuma kalkamıyor. İkinci yarıda oynadığı futbolu her maç oynayabilse Beşiktaş’ın forvetleri rahatlar ve gol sayısı artar.

İkinci yarı Allahtan gol erken geldi de Beşiktaş rahatladı. Tüm Anadolu takımları gibi Konya da golden sonra disiplinden koptu ve oyunun hakimiyeti Beşiktaş’a geçti. Maçın 73. dakikasında verilen penaltı bence penaltı değildi. Ama Selçuk Dereli, o dakikaya oyundan atmadığı İsmail Güldüren’i bu şekilde cezalandırmayı uygun gördü. Bu futbolcu ligimizdeki hiç bir takıma yakışmıyor. Delgado’nun penaltıyı kaçırmasına üzlmedim. Çünkü Beşiktaş hak etmediği bir gol atmış olacak, bu da bazı Beşiktaş düşmanı spor yazarı ve yorumcularına Beşiktaş’ı karalamaları için fırsat yaratacaktı. Ama yine de kaçan bu penaltıdan çıkartılacak ders, Delgado’nun bir daha penaltı atmamasıdır. Artık plase vuruşlarla atılan penaltılar tarihe karıştı.

Kaçan penaltıdan iki dakika sonra Holosko’nun golü geldi. Beşiktaş’ı rahatlatan bu golden hemen sonra Konyaspor’lu Cihan ikinci sarı karttan kırmızı kart görüp, takımını on kişi bıraktı. Cihan’ın gördüğü ilk sarı kart yanlış, ikincisi ise doğruydu. Konyaspor on kişi kaldıktan oyunun kontrolü tamamen Beşiktaş’ın eline geçti ve maç bu sonuçla bitti.

konya-4. mac.jpg

 

Beşiktaş:2 – Konyaspor:0

01.09.2008 22:32

MAÇIN AYRINTILARI
Stat: BJK İnönü:
Hakem: Selçuk Dereli, Erdinç Sezertam, Muhittin Gürses, Suat Arslanboğa (4.)

Beşiktaş: Rüştü Reçber (Dk.78 Hakan Arıkan), Serdar Kurtuluş, İbrahim Toraman, Zapotocny, Tello, Serdar Özkan, Uğur İnceman, Cisse (Dk.79 Ali Tandoğan), Holosko (Dk.85 Ekrem Dağ), Delgado, Bobo.

Yedekler: Hakan Arıkan, Ali Tandoğan, Gökhan Zan, Mert Nobre, İbrahim Üzülmez, Sivok, Ekrem Dağ.

Teknik Direktör: Ertuğrul Sağlam

Konyaspor: Jefferson, İsmail, Mehmet, Da Silva Kaue, Erdal, İlhan, Mihajlov, Zafer (Dk.67 Mustafa), Veysel (Dk.61 Tehoue), Celaleddin (Dk.83 Fatih Egedik)

Yedekler: Oğuzhan, Fatih, Tenhoue, Mustafa, Ferhat, Ferdi, Uğur.

Teknik Direktör: Raşit Çetiner

Sarı Kartlar: Serdar Özkan (Dk.44), Cisse (Dk.58)
Erdal Kılıçarslan (Dk.13), Zafer (Dk.64), Da Silva (Dk.78), Fahri (Dk.80) Konyaspor

Kırmızı Kart: Cihan (DK.49, Dk, 76 İkinci sarı karttan)

Goller: 50. dakikada Delgado, sol kanattan sert vurdu, top direğin dibinden ağlarla buluştu ve Ekibimiz 1-0 öne geçti.

 

75. dakikada sağ kanattan gelişen atağımızda Bobo’nun içeriye ortaladığı topu rakip oyuncu ıskalayınca top kaleciyi geçerek Holosko’nun önünde kaldı. Holosko’nun vuruşu ile meşin yuvarlak ağlarla buluştu ve Ekibimiz 2-0’lık üstünlüğü elde etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here