Cep Telefonları

0
410

Geçtiğimiz günlerde, BBDO Worldwide ve aynı grupta yer alan Proximity Worldwide firmalarının uluslararası düzeyde yaptırdıkları bir araştırmanın sonuçları yayınlandı. Araştırmanın konusu mobil telefonların kullanımıyla ilgili. Araştırma sonuçlarına göre cep telefonlarımızın tüm yaşamımızı etkilediği ortaya çıkıyor. Dünya ortalamasına baktığımızda cep telefonu kullanıcılarının %78’i cep telefonlarını 16 saatten fazla açık durumda tutuyorlar. Yani her an birbirimize ulaşmamız mümkün. Bu oran Rusya’da %89’lara ulaşıyor.

Araştırmadan çıkan bir başka ilginç sonuç ise, deneklerin %52’sinin cep telefonlarını flört etmek için kullandıklarını söylemeleri. İletişim çağında bu sonuç beni fazlaca şaşırtmadı. Muhallebici dükkanlarında, elinde bir demet papatya ile kız arkadaşını beklemek artık bizim gençliğimizde kalan birer sepya anı. Aynı araştırma internet için yapılsa eminim bu oranlar daha da yukarılara çıkar.

Fakat diğer sonuçlara baktığımızda, cep telefonlarının internete göre özel yaşamımıza daha çok müdahale ettiğini görüyoruz. Almanya ve İspanya’daki deneklerin % 22’si seks yaparken cep telefonları çaldığında sekse ara verip, telefona cevap verdiklerini ortaya koyuyor. Bu oran Amerika’da %15. Bu konuda en hassas millet ise İtalyanlar: sadece %7’si seks yaparken telefona cevap verdiğini belirtmiş.

Kıssada hisse ;

1) İnternet özel yaşantımız açısından cep telefonlarından daha sağlıklı. Hiç olmazsa seks yaparken maillerimize bakmak zorunda değiliz.

2) Seks yaparken cep telefonlarını kapatmakta yarar var.

3) Birden fazla hat almayı düşünenler artık iki kere düşünmeli : Seks yaparken birinden birini açık unutma ihtimali yüksek. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here