Elveda Avrupa

0
388

S.Donetsk maçını izlediğimde ilk yarıdaki oyundan son derece memnun kalmış ve Konya maçı öncesi ümitlenmiştim. Del Bosque Konya maçına, Ahmet Hassan hariç S.Donetsk maçının ilk onbiri ile çıktı. İlk yarım saat baskılı ve tempolu bir oyun oynayıp iki de net gol pozisyonuna girdiler. Bu iki pozisyon dışında da kaleye hiç sut atmadan devreyi 1-0 mağlup kapattılar.

Bu maç Beşiktaş’ın gelecek sezon Avrupa liglerinde oynama şansını sürdürmesi için çok önemli bir fırsattı. Ama Beşiktaşlı futbolcular sanki bu maçın bir kader maçı olduğunun farkında değildiler. Son derece isteksiz oynadılar. S. Donetsk maçındaki hırslarının yarısını bugün sahaya yansıtabilseler maçtan boyunları bükük ayrılmazlardır.

Maçın kader adamı ise Cordoba idi. Ceza sahası dışında topa elle dokunmanın cezasının kırmızı kart olduğunu herhalde unuttu. Cordoba kalitesinde bir futbolcunun takımını on kişi bırakacağına, o topun gol olmasına müsade etmesi gerekirdi.

Forvette Veysel- Carew eşleşmesi olumlu idi. Buna karşın sağ kanatta halen oyuncu deniyor olması da son derece yanlıştı. Berkant’ı hazırlık maçlarında forvette oynatan Del Bosque böyle önemli bir maçta sağ kanada alarak takımın hücum gücünü zayıflattı.

Beşiktaş’ın gelecek sezon Avrupa’ya çıkabilmesi için tek şansı Ligde üst sıralara tırmanması. Bu kadro ile bunu başaracağına olan inancımı her geçen gün kaybetmekteyim.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here