Bosque Atıyordu, Rıza Hoca Doğruyu Buldu

0
399

SL 18. Hafta Beşiktaş 1 : 0 Malatyaspor 29.01.2005

Teknik direktör   değişikliği Beşiktaşlı oyuncuları olumlu etkilemiş.Özellikle ilk devre çok hırslı bir Beşiktaş izledik.Rıza Çalımbay’ın bu kadar kısa bir sürede takıma hırs aşılamış olması son derece dikkat çekiciydi.Rıza bununla da kalmamış,oyun sistemini de değiştirmiş.Uzun zamandır takıma giremeyen Ronaldo’yu takıma monte ederek 3-5-2 sistemiyle oyuna başladı.

Bu sistemde kanatta oynayan oyunculara yüz metrelik bir kontrol alanı bırakılır.Beşiktaş’ın kanat oyuncularının gücü bu alanı kontrol etmeye yetmedi.Oyun kanatlara indiremeyince de gol pozisyonu üretmekte zorlandılar.

Sergen’in oyuna girmesiyle Beşiktaş daha organize ataklar yapmaya başladı.75.dakikada Carew’in karambol golü Beşiktaş’ırahatlattı .Beşiktaş’ın en iyileri del Bosque’nin şans vermediği Ronaldo ve Pancu idi.Hakemlerin Beşiktaş kompleksi hala devam ediyor.43.dakikada Carew’in ceza sahası içinde düşürülmesi kesinlikle penaltıydı.

Kartlarında Beşiktaş’a karşı bonkör,faul pozisyonlarında ise son derece cimriydi.İkinci yarıda da yan hakemin taç atışından ofsayt bayrağı kaldırması hakemlerin iyice iflasını gösteriyordu.

Orta hakem durumu kurtarmak için taç atışını Malatyaspor’a vererek hatalar zincirini sürdürdü.

Bu ağır sahada mücadele eden her iki takımı da kutlamak gerekir.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here