Devre Arası Balon Haberler

0
429

Lige her ara verildiğinde bir sürü balon haber yayınlanır. Elimde bir istatistiki bilgi olmamasına rağmen, son yıllarda en çok balon haberin Daum’la ilgili türetildiğini söyleyebilirim. Bizim spor basına göre en çok transfer teklifi Daum’a geliyor. Neredeyse tüm Avrupa kulüpleri Daum’un peşinde. Hiç kimse de Daum’a bu kadar çok teklif gelse adam Türkiye’de durur mu, diye sormaz.

Balon haber sıralamasında Fenerbahçe ikinci sırada yer alır. Spor basınımız her transfer döneminde dünyanın en ünlü oyuncularının Fenerbahçe’ye geleceğini iddia eder. Ama sonuçta iddia edilenlerden hiç biri gelmez. Buna karşın, balon haberciler bir kez dahi okurlarından özür dilemezler. Daha da şaşırtıcı olanı, bu balon haberleri okuyanlardan hiç biri de gazetesine kızıp, artık bu gazeteyi almayacağım demez. Bizim gazetenin şansızlığı da bu galiba.  Arada bir, acaba biz de mi biraz balon haber uçursak diye düşündüğüm de oluyor.

Transfer deyince aklıma geldi; Beşiktaş’ın devre arasında kimseyi transfer etmeyeceğini, Mart’taki Mali Kongre öncesinde Yönetimin bir kuruş dahi harcamayı göze alamayacağını yazmıştım. Maalesef bu konuda da haklı çıktım. Aslında bu parasızlığın bir de olumlu yönü var. Tigana ve Beşiktaş Yönetimi zorunlu olarak alt yapı ile ilgilenmek durumunda kalacaklar. Bakarsınız Tigana da bu yoklukta yeni Nihatlar yaratır.

Nihat Kahveci de balon transferler arasında üst sıralarda yer alıyor. Nihat’ın Fenerbahçe’ye transfer olacağı uzun zamandır yazılıp çiziliyor. Nihat’ı tanırım, ne kadar profesyonel de olsa Fenerbahçe’ye gelmez. Zaten böyle bir şey gerçekleşse Beşiktaş Yöneticileri de bir saniye dahi o koltuklarında oturamazlar.

İSPANYA’DAKİ TEMSİLCİMİZ: DEPORTİVO

Hazır laf Nihat’tan açılmışken, bir arkadaşımdan gelen Deportivo ile ilgili bir bilgiyi sizlerle paylaşmak istedim. İspanya ligini takip edenler fark etmişlerdir, Deportivo’nun sahasında her zaman bir Türk Bayrağı asılı durur. Bunun nedeni, Deportivo bulunduğu Galesia bölgesinde eskiden Türkler yaşarmış. Deportive’lu ve Celta Vigo’lu taraftarlar birbirini hiç sevmezlermiş. Yaklaşık 20 yıl önce Celta Vigo’lu taraftarlar Deportivo’luları kızdırmak için “Türk” diye tezahürat yapmaya başlamışlar. Deportivo’lular ise bu tezahürata kızmak bir yana tam tersine mutlu olmuşlar. Hatta, “Türk gibi kuvvetliyiz” diyerek her maçlarında bir Türk bayrağı asmaya başlamışlar.

Bundan sonra Deportivo’nun maçlarını izlersiniz ekrana biraz daha dikkatlice bakın, mutlaka bir yerlerde bir Türk bayrağı siz de göreceksiniz. Arkadaşımın bana yolladığı mailin ekinde bir de fotograf vardı. Fotograf Deportivo’nun Panathinaikos’a karşı oynadığı maç öncesi çekilmiş. Tribünün tam ortasında koskoca bir Türk bayrağı ve bu bayrağın iki yanında yer alan Deportivo bayrakları var. Fotografı bir açıklama olmadan gördüğünüzde Türkiye’den bir enstantane zannedersiniz.

Bugüne kadar Deportivo’yu neden hiç bir Türk takımının kardeş takım ilan etmediğini anlayabilmiş değilim.


h

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here