Beşiktaş Başkanlık Seçimi ve Demokratik Tavır

0
395

Kurumsal yapılarda değişik organların seçilerek göreve gelmesi demokrasinin olmazsa olmaz kuralıdır. Bu kuralın işleyebilmesi için de tüm üyelere seçme kadar, seçilme hakkının da tanınması gerekir.

Seçilme hakkının lafta kalmaması için adayların eşit koşullarda yarışa girmesi ve projelerini kurum üyelerine ulaştırabilmeleri son derece önemlidir.

Bu hafta sonu yapılacak olan BJK genel kurulunda yeni başkan ve yönetimi seçilecek.

Fuat Çimen ve arkadaşları aday olmasa, mevcut başkan ve yönetimi seçime tek aday olarak girecekti. Her ne kadar mevcut başkanın da tercihi bu yönde olmasa da antidemokratik bir seçim ortamı oluşacaktı.

İşte bu yüzden Fuat Çimen ve arkadaşlarının aday olabilmeleri için gerekli imzalardan biri de bana da aittir. Aynı şekilde, Fikret Orman’a karşı aday olan Hürser Tekinoktay için de imza vermiştim. Kendisine de açıkça, “aday olmanızı destekliyorum ama seçimde oyumu Orman’a vereceğim” demiştim.

Mevcut yönetime aday çıkmamasının önemli bir nedeni, kulübün mevcut borç düzeyinin çok yüksek olmasıdır. Öncelikle Fuat Çimen ve arkadaşlarını aday oldukları için tebrik ediyorum. Bu koşullarda elini taşın altına koymak her baba yiğidin harcı değil.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here