Sessizlik İkrardan Gelir

0
387

Bu sezon Beşiktaş’a karşı, şimdiye kadar görülmemiş bir şiddette, haksızlık yapıldığı herkesin malûmu. Bu haksızlıklara taraftar baş kaldırıyor, eski hakem hocalarının bazıları karşı çıkıyor, hatta bazı rakip takımların başkanları bile isyan ediyor ama Beşiktaş yönetimi ısrarla sessizliğini koruyor.

Bu büyük sessizliğin bir nedeni olmalı…

Sezon başında, futbolun ‘derin yönetimi’ niyetini belli etmişti. Sergen Hoca çok zekidir; bu oyunların derhal farkına vardı. Bu tezgâh karşısında tek başına kaldığını fark edince de istifa etmek zorunda kaldı.

Beşiktaş başkanı sezon başında hakemlerle ilgili çok sert demeçler verdi. Masaya yumruk vuracağını, ortalığını yakıp yıkacağını söyledi. Ama derin futbolun temsilcileri bildiklerini yapmaya devam ettiler. Üstelik bu hakem hataları, ligin ‘şampiyonu’ belli edilinceye kadar devam etti.

Hakemlerin önemli bir bölümünün yanlış kararları için ‘hakem hatası’ demek doğru olmaz. Zira bu hakemler uluslararası maçlar yönetiyor ve bu maçlarda benzer ‘hataları’ yapmıyorlar. Demek ki ne futbol bilgileri zayıf ne de tecrübesizler.

Öyleyse hakemlerin böyle korkusuzca davranmalarının sebebi nedir?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here