Yazık Oldu Çağdaş’a

0
439

SL 29. Hafta Beşiktaş 2 : 2 Malatyaspor 08.04.2006

Çağdaş son yıllarda yetişen en iyi stoperlerden biriydi. Gerçek mevkiinde oynadığı sürece de başarılı oldu. Ancak, gerek Rıza Hoca gerekse Tigana, Çağdaş’ı zaman zaman kanatlarda, hatta orta sahada oynatmaya çalıştı. Ama olmadı, alışmadığı mevkide bekleneni veremedi.

Taraftarla arasında anlayamadığım bir elektiriklenme oldu. Bu elektirik geçen hafta Malatyaspor maçından sonra kontak yaptı ve yangın çıkardı. Çağdaş yaptığı açıklamalarıyla Beşiktaş’taki yaşamına son verdi. Keşke sıcağı sıcağına konuşmasaydı. Keşke takımdaki ağabeylerinin uyarılarını dikkate alsaydı.

BANA NİHAT’I HATIRLATTI

Çağdaş’ın başına gelenler bana Nihat’ın Beşiktaş’taki son yılını hatırlattı. O dönemde ben de yönetim kurulu üyesiydim. Nihat, kendisine küfür edilmesinden şikayet ediyor ve yöneticilere artık Beşiktaş’tan gitmek istediğini söylüyordu. Özellikle, numaralı tribünün alt tarafında ve deniz tarafında oturan bir grup, maç boyunca küfür edip Nihat’ı taciz ediyordu. Bilgili’nin tüm çabalarına karşı bu gruba bir çare bulunamadı. Ve Nihat en çok bu yüzden Beşiktaş’tan gitti.

Ama Nihat, Çağdaş gibi kameralara şikayetini anlatmadı. Sıkıntılarını doğrudan yönetim kuruluna iletti. O dönem futbol şubesi yöneticilerinden İbrahim Altınsay ve Başkan Bilgili konuyla bizzat ilgilendiler. Nihat’ı, nerede ne konuşacağı konusunda uyardı ve eğittiler. Dolayısıyla muhtemel bir krizi başlamadan engellediler. Hem Nihat hem de yöneticiler sağduyulu davranmasalar belki şimdi Nihat da “Hain” ve istenmeyen adam durumuna düşecekti.

HEP FUTBOLCULAR MI SUÇLU

Beşiktaş forması giyen bir futbolcuya küfür edilmesi benim kanıma dokunuyor. Taraftar bir futbolcuyu Beşiktaş’a yakıştırmayabilir. Bu çok doğal. Çünkü taraftar yüreğiyle oynayan futbolcular görmek istiyor. Yüreğini sahaya koyanların yaptıkları hataları hoş görüyor. Malatya maçında Cordoba’nın yediği golden sonra en ufak bir protesto bile olmadı. Çünkü Cordoba’nın iyi niyetine güveniyorlar.

Ama Youla , Ailton, Veysel, Adem Dursun gibi futbolculara tahammül edemiyorlar. Bu futbolcuların Beşiktaş’tan ayrılmalarında taraftarın çok büyük rolü var. Bu futbolcuların gitmelerini ben de istedim. Ama bunun yöntemi küfür ederek, Beşiktaş forması taşıyan insanı taciz etmek değildir. Bu futbolcular Beşiktaş’a kendiliğinden gelmediler. Birileri onlara teklif götürdü, onlar da bu teklifi kabul edip geldiler.

Protesto edilmesi gerekenler futbolcular değil, onları transfer eden yöneticilerdir. Tepkinizi onlara gösterin. Ama lütfen küfür etmeden!


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here