Beşiktaş Başkanının İstifa Komedisi

0
391

SL 13. Hafta Beşiktaş 0 : 1 Gaziantep 20.11.2005

Yıldırım Demirören’in istifa ile ilgili söyledikleri futbol ve Beşiktaş camiasının gündemine bomba gibi düştü. Ama aradan daha yirmi dört saat geçmeden Başkan istifa etmeyeceğini açıkladı.
Başkanı istifa düşüncesine götüren nedenleri burada tartışmak istemiyorum. Belki bir başka sefere burada uzun uzadıya tartışırız. Burada tartışmak istediğim konu Başkan’ın bundan sonra alması gereken tavırdır.

İsteyerek ya da istemeden söylenmiş bu sözler bir şekilde kamuoyuna duyurulmuş ise Başkan’ın artık o koltukta oturmaya devam etmesi Beşiktaş camiasına zarar verir. Zira artık Başkan’ın niyeti anlaşılmıştır. Bundan sonra futbolcular ve teknik heyetten tutun da taraftara, federasyona ve tüm ilişkide olduğu kurumlara kadar herkes Başkan’ın ne zaman görevi bırakacağını konuşacaktır. Her yenilgi sonrası futbolcular ve teknik heyet, “Eyvah, bu sefer Başkan bırakıp gidecek,” diye kendi kendini baskı altına alacaktır. Her an istifa etmesi beklenen bir Başkan ve yönetiminin ne federasyonda ne de futbol camiasında bir ağırlığı olamaz. Her an kaçması beklenen bir Başkan ve yönetime hangi banka ya da finans kurumu kredi verir?
Bir söylentiye göre Başkan, yeniden güvenoyu alabilmek için bu yola gitmiş. Tribünlerin, “Aman Başkanım sakın bizi bırakıp gitme,” demesini bekliyormuş. Ancak tribünler bırakın “gitme” demeyi, besteledikleri şarkı ile, “ Bari küme düşürmeyin Sayın Başkan’ım,” diyerek Başkan’ın bu istifasını inceden inceye alaya aldılar.

Bu olaylar üzerine Başkan’ın istifadan vazgeçip göreve devam etmesi hem kendisine hem de Beşiktaş Kulübü’ne zarar verir. Başkan vakit geçirmeden derhal istifasını sunmalı ve camiadan özür dilemelidir. Bu arada gitmeden önce de seçim zamanı söz verdiği yirmi beş milyon doların açıklamasını yapmalıdır. Çünkü ona oy verenlerin büyük bir çoğunluğu bu söz üzerine kendisini desteklemişti. Şimdi de Başkan’ın kulübe ne kadar para verdiğini öğrenmek istiyorlar. Bu da onların en doğal hakkıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here