Daha Çok Beklersiniz!

0
163

SL 10. Hafta Konyaspor 0 : 1 Beşiktaş 23.10.2005

Camiadaki bazı saf arkadaşlar mevcut durumdan dolayı Demirören’in istifa edeceğini varsayıp Kongre hesapları yapıyorlar. Herkes birbirine, “Kim aday olur?” , “Kimi destekleyeceğiz?” gibi sorular sormaya başladı.

İnsanoğlunun hafızası bazen yakın geçmişi hatırlamakta zorlanıyor. Serdar Bilgili’nin 2. döneminin sonlarına doğru Demirören ve Kıvanç Oktay blöf yaparak istifa ettiklerini açıklamışlardı. İstifalarının kabul edilmeyeceğinden son derece emindiler. Böylece kötü gidişin faturasını Bilgili’ye kesecek ve kendileri de kahraman olacaklardı. Ama Bilgili yönetimi istifalarını kabul edince sudan çıkmış balığa döndüler. Araya Bakan, Vali, Emniyet Müdürü, Federasyon Başkanı gibi bir çok ünlüyü sokarak dönem sonuna kadar yönetimde kalmaları için  Bilgili’ye baskı yaptırdılar. Koltuk sevdaları onurlu bir şekilde istifa etmelerini bile engelledi.

Demirören işler kötü giderken  birilerini kurban ederek kendini kurtarmanın yolunu öğrendi. Son fırtınadan Rıza’yı kurban ederek kurtuldu. Şimdi sırada başka kurbanlar. Kongreye kadar daha çok kurbanlar görürüz. Ama Yıldırım Demirören’in istifasını bekleyenler daha çok beklerler.

KEMAL GENCER OLAYI

Kemal Gençer, Bolton maçında sonra yaptığı talihsiz açıklama ile gündeme bomba gibi düştü. Tüm şimşekleri üstüne çekerek Demirören’i rahatlattı.

Gençer’in görevi basın sözcülüğü ama bugüne kadar kulüp adına konuştuğuna pak nadir şahit olduk. Çünkü Başkan, Kıvanç Oktay ve Murat Aksu dışında hiç bir üyenin konuşmasına müsade edilmedi. İyi günde kameraların önüne çıkan bu üçlü işler kötü gitmeye başlayınca ortadan  kayboldular.  Her yenilgiden sonra yaptıkları gibi, stadyum dağılana kadar dışarı çıkmadılarç Bu arada, birilerinin basına açıklama yapması gerekiyordu. Birden akıllarına bir basın sözcüleri olduğu geldi.  Kemal Gencer’i basının önüne atarak kendileri arkasına saklandılar.

Bir başkan’ın görevi iyi günde de kötü günde de tüm sorumluluğu üstlenmektir. Ama Demirören ve yakınları böyle yapmıyor. Kameraların önünde kouşmaktan büyük haz alan bu beyler her yenilgi sonrasında ortadan kayboluyorlar. Kemal Gençer’i de böyle bir günde kameraların önüne sürdüler. Oysa Kemal Gençer’in asıl sorumluluğu basketbol şubesidir. Basın sözcülüğü ise kağıy üzerindedir. Gerekli açıklamaları ya başkan’ın ya da futbol şube sorumlusu Kıvanç Oktay’ın yapması gerekirdi. Şimdi kemal Gençer’i istifa ettirirlerse hiç şaşırmam.

TEKNİK DİREKTÖR ARAYIŞI

Rıza Hoca yollanmadan önce sayın Kıvanç Oktay TV kameralarına her zaman için B Planlarının hazır olduğunu söylüyordu. Ama Rıza istifa ettikten sonra değil B planı herhangi bir planları dahi olmadığı ortaya çıktı. Başkan şimdi Avrupa’da Hoca arayışı içinde izlenimi vermeye çalışıyor.

Ben, Başkanın Hoca aradığına inanmıyorum. Basına verdikleri demeçlerde ismi geçen bazı yabancı teknik direktörlerin menejerleri ile görüştüm. Bu teknik direktörlerle bugüne kadar hiç bir görüşme yapılmamış. Bunların niyeti Gordon Milne’yi teknik direktör yapmak. Bir süre teknik direktör arayışındaymışlar gibi vakit geçirecek sonra da bu koşullarda takım başsız kalmasın deyip sözde geçici bir süre için Milne’i göreve getirecekler. Bence ortalığın yatışmasını bekliyorlar. Hep beraber göreceğiz. Umarım ben yanılmış olurum.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here