Beşiktaş’ın Sahasını Kapattırmak İsteyenlere Özel!

0
153

Allahtan araya Milli maç girdi de Beşiktaş’ın sahası kapatmak isteyen yazar/yorumcularının dikkati başka bir hedefe kilitlendi. Yoksa bir hafta daha bu balık hafızalı yazar/yorumcuların safsatalarını dinlemek zorunda kalacaktık. Bu yazar/yorumcular yakın geçmişi hatırlamadıkları gibi kimsenin de hatırlamayacağını varsayıyorlar. Oysa Beşiktaş-Diyarbakırspor maçındaki olayların benzerleri hatta da daha da ağırları FB, GS, TS ve diğer bir çok takımın satadyumunda daha geçen sene yaşanmıştı.

Çok kısa bir örnekle hafızalarımızı tazeleyelim; Tarih 22.05.2005, yer Şükrü Saraçoğlu Stadyumu. Fenerbahçe, Galatasaray ile karşılaşacak. Galatasaraylı futbolcular sahaya çıkarken başlıyor pet şişe yağmuru. Nerdeyse sahanın yarısı pet şişe mezarlığına dönüyor. Futbolcular polis kalkanları eşliğinde soyunma odasına gidiyorlar. GS Başkanı Özhan Canaydın staduma girdiği andan itibaren ağır küfürlere maruz kalıyor. Bu maç sonrası FB’nin şampiyonluğu ilan ediliyor ve ertesi gün (Sabah Gazetesi hariç)  basında olaylarla ilgili hiç bir haber yayınlanmıyor.

PFDK, bu olaylar nedeniyle yaptığı inceleme sonrasında FB’ye sahada yaşanan olaylar nedeniyle 5 bin YTL para cezası ve taraftarının kötü ve çirkin tezahüratı ve saha olayları nedeniyle de 70 bin YTL para cezası veriyor.   Bu maç için tek kelime etmeyen yazar/yorumcularımız şimdi oturmuş Beşiktaş’ın sahasını nasıl kapattırız hesaplarını yapıyorlar.

Bu maç ve benzer olayların yaşandığı maçların dökümünü ve hatta görüntülerini Beşiktaş taraftarları arşivlerden çıkartıp internet sitelerinde yayınlamışlar. Hafızalarını tazelemek isteyen yazar/yorumculara ve bazı “okur/yorumculara” Forza Beşiktaş forumuna (http://forum.forzabesiktas.com) girip, “Bize Ceza Verilmesi İçin Yanip Tutusanlara” başlığı altında yazılanları okumalarını tavsiye ediyorum.

BEŞİKTAŞ FORMALARI YANLIŞ İMAL EDİLMİŞ

Beşiktaş’ın sahasını kapatırmak isteyenlere, yukarıdaki cevabımın ve bakmaları için verdiğim internet adresinin yeterili olduğuna inanıyorum. Hazır maçlara da ara verilmişken başka bir konuya değinmek istiyorum.

Beşiktaş’ın bu yıl Umbro’ya yaptırdığı formaları özensiz ve çirkin buldum. Ayrıca formaların bazıları yanlış dizayn edilmiş. Örneğin çubuklu formaların siyahı uzaktan gri gibi gözüküyor. Önemsiz gibi görünen bu detay aslında çok önemli. Çünkü  taraftarın büyük çoğunluğunun kalbindeki Beşiktaş aşkının başlangıç noktasında bu çubuklu formalar yatar. Bu forma şarkılara konu olmuştur. Dolayısıyla biraz daha özen göstermek gerekir. Ayrıca bu çubuklu formalarda çok ciddi bir dizayn hatası da var. Beşiktaş amblemini siyah çubuğun üstüne oturtmuşlar. Böyle olunca da amblem görüntüsünü yitirmiş. Oysa çubukların yeri değişse ve beyaz çubuğun üstüne oturtulsa daha göz alıcı olurdu.

Aynı yanlış, iki parça halinde olan, yönetimin de ırkçılğa karşı dizayn ettirdiğini söylediği formalarda da var. Amblem yine formanın siyah olan bölümüne koyulmuş. Oysa siyah ile beyaz parçanın yeri değişse amblem beyaz üstünde olacak ve daha şık görünecek. Sponsorun amblemi de bu hataya kurban gitmiş. Cola Turka’nın siyah zemin üzerindeki bölümü formanın siyah bölümüne denk gelmiş. Bunlar basit ama göze hoş gelmeyen detaylar. Üstelik de değiştirilmesi son derece kolay. Umarım bu özensizlikten kısa zamanda vazgeçerler.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here