Tarihin En Büyük Protesto Konseri

0
465

Tarihin en büyük protesto konseri 2 Temmuz’da gerçekleştirildi.Türkiye’de NTV’nin yayınladığı konserlere reklamverenlerin ilgisi ise beklenenden az oldu. Yayın boyunca toplam 75 ürünün reklamı yayınlandı. En çok reklam yayınlatan markalar sıralamasında birinci sırada Duracell (270 san.),  yer alırken , Nike Free Ayakkabı (270 san.) , Panda (264 san.) ve Microsoft (264 san) ilk beşte yer alan markalar oldular. Türkiyenin en çok reklam yapan markaları ise ne ilk beşte ne  ilk onda, ne de ilk yirmide yer almadılar. Yani bu konsere fazla ilgi göstermediler.

Onbir saatlik konser boyunca yayınlanan reklam adedi 188, toplam reklam süresi ise 4,670 saniye (77.8) dakika idi. Geçtiğimiz haftalarda “sezon finali” yapan yerli dizlerde yer alan reklamları hatırlatmak istiyorum.: Bir İstanbul 269 dakikalık yayın boyunca 92.3 dakika reklam aldı. Kurtlar Vadisi ise177 dakikalık yayınında 63.7 dakika reklam alırken Haziran Gecesi Rekor, Bir İstanbul Masalı’nın oldu. Dizinin bu son bölümü üç ayrı bölüm şeklinde yayınlandı ; “Bir İstanbul Masalı- Özel”, “Bir İstanbul Masalı- Final” ve “ Masalda Neler Yaşandı” . Üç bölümün toplam süresi 269 dakika. Tam 32 kez reklam arası verildi. Gece boyunca 202 adet reklam yayınlandı. Reklamların toplam uzunluğu 92.3 dakika.

NTV’i ölçülmediğinden bu konserin aldığı ratingi bilemiyoruz .  Ama bazı programlara sadece prestij açısından reklam verilir. Bu konserler de prestij açısından iyi bir fırsattı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here