Çok Bilinmeyenli Denklemler

0
258

SL 15. Hafta Beşiktaş 2 : 1 İstanbulspor

Beşiktaş ile Hakemler arasında sürmekte olan ismi konmamış savaş artık iyice gün yüzüne çıkmaya başladı. Beşiktaş düşmanı yazar ve TV yorumcuları bile hakemlerin Beşiktaş aleyhine çaldığı/çalmadığı düdükleri tartışır oldular. Hakemler Beşiktaş’ın maçlarını onbir kişiyle oynamasına müsaade etmiyorlar. İmkanlarım elverdiğince diğer takımların maçlarını da izlemeye çalışırım. Bundan dolayı da iç rahatlığı ile söyleyebiliyorum ; Beşiktaş’a gösterilen kartlar aynı ölçülerle diğer takımlara da gösterilse hiç biri maçı dokuz kişi tamamlayamaz. Artık Beşiktaş maçlarındaki hakem hatalarını “iyi niyetle yapılmış hatalar” olarak kabul etmiyorum. Üflenen her düdüğün maksatlı olduğuna ve “birileri” tarafından hakemlere empoze edildiğine inanmaya başladım. Allah sonumuzu hayır etsin!

PFDK’ yı ayakta alkışlıyorum (!)

Beşiktaş’ın seyircisiz üç maç oynama cezasını onayan PFDK’yı avuçlarım patlayıncaya kadar alkışlıyorum. Bravo, büyük cesaret örneği gösterdiniz (!) Federasyonun alelacele almış olduğu bu kararı onayarak bütün Beşiktaş camiasını töhmet altında bıraktınız. Samsun’da saygı duruşu esnasında Samsun’lu taraftarların “Katil Beşiktaş” diye bağırdığını sizler de duydunuz. Eminim oturduğunuz koltuklarda bu tezahüratları gururla dinlediniz.

Yasalara hiç mi saygınız yok ? Hiç mi yasaları incelemediniz? Spor Müsabakalarında Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun’u bir kez dahi okuma fırsatınız olmadı mı? O kanunun 8. maddesinde Federasyonların güvenlik konusunda tek sorumlu olduğunu hiç kimse sizlere söylemedi mi? Aranızda hiç hukukçu yok mu beyler? Fedrasyon ile birlikte İl Spor Güvenlik Kurulu’nun ihmal ve hatalarının sonuçlarını koskaca bir camiaya mal etmeye çalışmanızın gerisindeki küçük hesapları açıklamaya yetecek büyüklükte yürekleriniz var mı acaba?

Beşiktaş-İstanbul Spor maçını izlediniz mi ? İzlediyseniz keyif aldınız mı? Futbol seyirci için oynanır. Seyircisiz futbol oynansaydı stadyumlara ne ihtiyaç vardı? Yarattığınız medya terörü ile tribünleri boşaltmaya başladınız. Yakında tüm takımlar boş tribünlere oynamaya başladığında ne yapacaksınız? Türk futboluna ne büyük zararlar verdiğinizin farkında mısınız?

Beşiktaş Yönetimi şimdi konuş !

Başkan Demirören ve Yönetim Kurulu Üyeleri ! Bugüne kadar attığınızda mangalda kül bırakmıyordunuz. Ama bu ceza konusunda hiç birinizin ağzını bıçak açmıyor. Sanki birileri üzerinize ölü toprağı serpmiş. Taraftar ve camia, bu cezanın kaldırılmasından çok kamuoyu karşısında aklanmayı bekliyor. Bu aklama işi ise sizin göreviniz. Çıkın medyaya ve o cinayet konusunda Beşiktaş kulübünün ihmali ve sorumluluğu olmadığını anlatın. Bunu yaparken de dürüst olun. Önce haklılığınıza kendiniz inanın sonra diğer insanları inandırmak kolay. Çevremizdeki insanların bizlere potansiyel katiller olarak bakmalarını hazmedemiyoruz. Siz sustukça haksız duruma düşüyoruz. Çıkın, konuşun artık. Yoksa birileri sizlerin de mi kulaklarını çekti?


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here