Eğitimde Dijital Dönüşüm

0
281

Hayri Cem’den “Eğitimde Dijital Dönüşüm” semineri

Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda yeni ders yılına hazırlık çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.  Bir yandan kampüsünü öğrencileri için hazırlayan Kurum, diğer yandan da akademik kadrosuna yönelik pek çok seminer ve eğitim düzenliyor.

2015 yılında eğitimde dijital dönüşüme yönelik projeleri hayata geçirmeye başlayan ve ülkemizin ortaöğretimi için dijital dönüşümde model okul olma hedefini koyan Darüşşafaka Eğitim Kurumları, 31 Ağustos’ta Darüşşafaka TİM Gösteri Merkezi’nde tüm akademik kadrosuna yönelik “Eğitimde Dijital Dönüşüm” başlıklı semineri organize etti. Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi ve Dijital Dönüşüm Komisyon Başkanı Hayri Cem (DŞ’78) tarafından verilen seminerde dijital dönüşümde yapılması gerekenlere mercek tutuldu.

İnsanların pek çok alışkanlığının dijital teknolojiler sayesinde değiştiğini belirten Cem, “Artık sahip olduğumuz teknolojiler vasıtasıyla işlerimizi evden hallediyoruz. Çocuklarımız sabah yataktan çıkmadan derslerine giriyorlar.  Çoğumuz, çarşı pazar dolaşmadan, alışverişlerimizi internet üzerinden yapmayı hızla öğrendik, hatta sevdik. Bu yeni yaşam tarzının geri dönüşü yok. Bu yeni koşullarda yaşamaya alışacağız.” dedi.

www.darussafaka.org www.darussafaka.org

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here