Ertuğrul Ayıp Etmeye Devam Ediyor

0
615

21.05.2011
Gaziantepspor 0 : 0 Beşiktaş

Bir önceki hafta, 120 dakikalık bir final oynayıp, kupayı kazanan ve ligdeki sıralaması kesinleşen Beşiktaş için bu son maç sadece bir formaliteden ibaretti. Hem sakatlıklarının çokluğu hem de genç oyunculara şans tanımak için Tayfur Hoca Gaziantep’e yedek ağırlıklı bir kadro ile gelmişti. Gelecek vaad eden genç oyunculara bu tür maçlarda yer vermek kadar doğal bir davranış olamaz.

Gaziantepspor ise ligde 4. olmak için Bursaspor’la yarışıyor. Bursaspor, Gençlerbirliğini, Gazianatepspor da Beşiktaş’ı yenerse 61 puana ulaşacaklar. Ancak, ligde oynadıkları maçlar ve ikili averaj dikkate alındığında Bursaspor her koşulda 3. olmayı garantileyecek. Ligi 3. bitirmekle 4. bitirmenin tek farkı ise Avrupa liginde bir fazla ön eleme maçı oynamak. Buna rağmen, kendisine taraftar tarafından “Beşiktaş’ın çocuğu” ünvanı atfedilen Ertuğrul Sağlam, bu ünvana layık olmadığını bir kez daha göstererek, Beşiktaş’ın yedek ağırlıklı kadrosunu eleştirerek, Gaziantepspor’a maçın satılacağını ima ediyor.

Ertuğrul Sağlam’ın bu ilk vukuatı değil; CSKA Sofya maçından sonra da Beşiktaş’ın yorgunluğunu ve sakatlarını bile bile fırsatçılık yapmış ve Beşiktaş’ın maç erteleme talebini reddetmişti. Maçtan önce çıkan olaylar nedeniyle verdiği demeçlerle de Beşiktaş taraftarını suçlamıştı. Ertuğrul Sağlam, maalesef, Beşiktaş’ın ahlak ilkelerinden nasibini hiç alamamış. Beşiktaş’a böyle bir çamur atmakla geçen sene son dakikada kazandıkları şampiyonluğu da gölgeliyor. Ertuğrul’un bu demeçlerinden yola çıkarak, FB camiası da geçen sene oynanan son maçı şaibeli olduğunu ileri süremez mi?

Yazık, boşuna sevilmiş bu adamı!

Maça gelecek olursak; Her iki takım da son derece açık bir futbol oynadı. Beşiktaş’ın gençleri bu sezonun en keyif veren maçlarından birini izlettiler. İlk yarıda Gaziantepspor Popov’la, Beşiktaş ise Bobo ve Hilbert’le gol pozisyonları yarattılar. İkinci yarıda da her iki takım için de net gol pozisyonları vardı. Bazı pozisyonlarda kaleciler başarılıyken bazılarında ise golcüler beceriksizdi.

Gençlerden Necip Uysal’ın zaten bu takımda yeri hazır. Ama Onur Bayramoğlu da forma için hazır olduğunu gösterdi. Rıdvan Şimşek ve Atınç Nukan ise kısa bir süre sonra bu takımın değişmezleri arasına gireceklerinin sinyallerini verdiler. Umarım bu gençler,yeni yapılacak transferlerin gölgesi altında kalmazlar. Yabancılara gösterdiğimiz tahammülü bu gençlere de gösterebilirsek Beşiktaş en az 6-7 senelik geleceğin omurgasını oluşturmuş olur.

Şimdi gözler gelecek sezona çevrildi. Yapılacak transferlerle, Şampiyonluğa aday bir Beşiktaş yaratılmasını diliyoruz.

Gaziantepspor:0 Beşiktaş:0
21.05.2011 


MAÇIN AYRINTILARI

Stat: Kamil Ocak Stadı

Hakemler: Barış Şimşek, Mustafa Emre Eyisoy, Cem Satman, Ekrem Gerginci (4. Hakem)

Gaziantepspor: Eray, Serdar, Danny, Emre Güngör, Ivan, Orhan Gülle (Dk. 84 Jorginho), Zurita, Wagner, Popov (Dk. 67 Julio Cesar), Olcan, Sosa

Yedekler: Hakan, Yalçın, Elyasa, Murat Ceylan, Jorginho, Şenol Can, Julio Cesar

Teknik Direktör: Tolunay Kafkas

Beşiktaş: Hakan Arıkan, İsmail Köybaşı, Roberto Hilbert, Bobo, Ekrem Dağ, Necip Uysal (Dk. 80 Cumali Bişi), Onur Bayramoğlu (Dk. 83 Volkan Ekici), Erhan Güven, Mehmet Aurelio, Rıdvan Şimşek (Dk. 90 Mertcan Demirer), Atınç Nukan

Yedekler: Rüştü Reçber, Cumali Bişi, Mertcan Demirer, Doğukan Pala, Oğuz Ceylan, Furkan Şeker, Volkan Ekici

Teknik Direktör: Tayfur Havutçu

Sarı Kartlar: Zurita (Dk. 18), Sosa (Dk. 57), Wagner (Dk. 73), Ekrem Dağ (Dk. 76-91), Cumali Bişi (Dk. 87)
Kırmızı Kart: Ekrem Dağ (Dk. 91)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here