Pullarla Dünya Kupası Tarihi

0
765
Pullarla Dünya Kupası Tarihi
Pullarla Dünya Kupası

Pullarla Dünya Kupası Tarihi
İsmail Hayri Cem

Bugüne kadar Dünya Kupası tarihi ile ilgili olarak yüzlerce kitap yazıldı. Ancak bu kitap, Dünya Kupası ve futbolun tarihçesini pullarla anlatan ilk kitaptır. Kitaptaki malzemenin tamamına yakını benim şahis koleksiyonumdan alınmıştır.

Kitapta yer alan tüm pulları bizzat tek tek scan edip ve tüm sayfaları bizzat kendim dizayn ettim. Oldukça zahmetli bir çalışma oldu, ama amacına ulaştığını düşünüyorum.

Kitapta kullanılan kolleksiyon, 2000 Sidney Olimpiyat Oyunlarında Gümüş Madalya,  2004 Atina Olimpiyat Oyunlarında ise Büyük Gümüş Madalya ile Jüri Özel Ödülü kazanmıştır. Futbol üzerine en kapsamlı koleksiyonlardan birini içeren kitabın önemli işlevlerinden biri pulların görsel bir malzeme olarak kullanılması, aynı zamanda da dünya kupası tarihini, maç skorları ve yaşanan önemli olayları birlikte anlatmasıdır. Bir başka önemli özelliği ise pulların orijinal boyutlarıyla kitapta yer almasıdır.

Futbol pulu koleksiyoncuları bu kitap sayesinde milyonlarca pulun yer aldığı katalogları karıştırmak zorunda kalmadan aradıkları birçok pul hakkında bilgi sahibi olabileceklerdir. Kitap Türkçe ve İngilizce olarak hazırlanmıştır. Hem dünya kupası tarihinde hem de pul koleksiyonculuğunda benzersiz bir çalışmadır

Hayri Cem

Yayınevi Chiviyazıları Yayınevi
ISBN 9759187309
Sayfa 240 sayfa / Kuşe

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here