Süper Lig’de Eziyet Devam Ediyor

0
506

SL 3. Hafta Denizlispor 0 : 2 Beşiktaş 20.08.2006

Yeni sezonun üçüncü haftası da futbolsuz geçti. Bunun en temel nedenlerinden biri  Süperlig takımınlarının henüğz form tutamaması diğeri ise hava koşullarıdır. Bu Pazar günü Beşiktaş’ı seyretmek üzere İzmir’e gittim. Saat 21.45’te stadyumun skorboard’unda hava sıcaklığı 39 derece olarak gösteriliyordu. Bu hava sıcaklığında değil top oynamak, maç seyretmek bile bir eziyet haline geliyor.

Eziyet deyince aklıma geldi; Beşiktaş seyircisinin eziyeti daha stadyuma gelirken başlamıştı. Olimpiyat stadyumunun kapalı tribünün ana girişi Denizlispor tarftarına ayrılmıştı. Beşiktaş seyircisi kapalı tribüne girebilmek için tüm stadyumu tavaf etmek zorundaydı. Olimpiyat stadyumu da maaşallah o kadar büyük ki yürümekle bitmiyor. Stadyum etrafındaki turumuzu attıktan sonra başladığımız noktaya, yani kapalı tribünün önüne geldik ve stadyuma girdik. Koltuklarımıza oturduğumuzda gömleklerimiz ter içindeydi. 

Bu arada ortalıkta atlı polisler, panzerler telaşla dolaşıyor. Sanırsınız ki üç büyüklerden ikisi karşılaşacak.Vedat Okyar ağabey üşenmemiş Denizlispor taraftarını saymış; Onun yalancısıyım, toplam 26 (yazıyla yirmialtı) kişilermiş. Güvenlik güçlerimizin eziyeti maç çıkışı da devam etti.  Denizli seyircisi dağılmadan Beşiktaş seyircisinin stadyum dışına çıkmasına müsade etmediler. Ne hikmetse, yirmialtı kişilik Denizlispor seyircisinin stadyumu terk etmesi yaklaşık kırk dakika sürdü ve bizler de özgürlüğümüze kavuştuk.

BEŞİKTAŞ GALİBİYETİ HAK ETMEDİ

Denizli karşısında oynan kötü futbola olumsuz hava koşulları nedeniyle pek fazla değinmeyeceğim. Beşiktaş sıradan bir takım görüntüsündeydi. Denizlispor için, mağlubiyeti hak ettiler diyemeyeceğim. Biraz şanslı olsalar bereberliği çok kolay yakalayabilirlerdi. Tigana’nın ek transfer istiyor olması son derece normal. Bu takımın omurgası halen oturmadı. Defansa mutlaka çok kaliteli bir takviye gerekli. Orta sahada Delgado’yu Ronaldinho’nun rahatlatacağını umuyoruz. Forvette ise, sezon başında hepimizin burun kıvırdığı Nobre’yi bu maçta fazlasıyla aradığımı itiraf etmeliyim.

Gökhan Güleç ikinci bir İbrahim Akın vakıası olma yolunda. Geçen yılki Gökhan’dan eser yok. Yedek kalmayı hazmediyor ve küsüyor. Denzili maçında ilk onbirde şans bulmasına rağmen bu küskünlüğünü üstünden atamamış. Kafası kesinlikle Denzili maçında değildi. Koray’ın profesyonelliğini bir kez daha takdir ettim. Hafta içinde Tigana Koray’a güvenmediğini ve defansa bir takviye istediğini belirtmesine rağmen Koray oynadığı oyunla takımın en iyisi idi. Tigana Koray’ı defansın önünde oynatsa çok daha verim alır.  Beşiktaş’ın geçen seneden farkı, bu sene kötü oynarken de kazanıyor olmasıdır.

YİNE PAPİLA YİNE SKANDAL

Papila, hakem olmadığını her yönettiği maçta haykırıyor. Ama duyan yok. Galatasaray maçını resmen katletti. Ofsayt gerekçesiyle vermediği golü UEFA yetkilileri seyretseler eminim Papila’nın lisansının iptali için bizim Federasyona dilekçe yollarlar. Galatasaray’ın yüzde yüz penaltısnı vermeyen Papila maçına sonuna doğru öyle bir penaltı uydurdu ki kendi bile inanmakta zorluk çekti.

Papila’yı Beşiktaş-Samsun maçı sonrası göklere çıkartanlar şimdi yerden yere vuruyorlar. Ama utançlarından, Samsun maçındaki kararlarının hepsinin doğru olduğunu da vurgulamadan edemiyorlar. Papila’yı Beşiktaş seyircisi istemiyor. Trabzon seyircisi istemiyor. Şimdi Galatasaray’lılar da istemiyor. Geriye kaldı Fenerbahçe.  

Papila’nın gözlemci notunu çok merak ediyorum. Herhalde bir kaç maç dinlendirilir. Bence derhal emekli etseler daha iyi olur. Beşiktaş seyircisi Papila’nın en kısa zamanda İnönü’de görevlendirileceğinden korkuyordu. Bence, Papila İnönü’ye Beşiktaş’ta işler iyi gitmeye başladığında gönderilir, şimdi değil.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here