Mali Genel Kurul

0
400

SL 21. Hafta Gaziantepspor 0 : 1 Beşiktaş 18.02.2005

Bu haftasonu Beşiktaş’ın mali genel kurul toplantısı yapılacak. Uzun zamandır basında spekülasyon konusu yapılan borçların gerçek düzeyini görebileceğiz. Basında ortaya atılan rakamların yanlış olmasını umut ediyorum.

Bu mali genel kurulun en önemli gündem maddesini “Fulya Projesi” oluşturacak. Başkan Demirören’in  yaptığı toplantılarla  kongre üyelerine bu konuda ön bilgi vermeye çalıştığını basında yer alan haberlerden öğrendim. Kongre üyelerinin büyük çoğunluğunun ise bu toplantılardan haberdar olmadığını biliyorum.  Keşke proje ile ilgili tüm bilgileri yazılı bir döküman halinde tüm kongre üyeleri ile paylaşmış olsalardı. Böylece kongre üyeleri hem değer verildiklerini hisseder hem de mali genel kurula daha bilgili bir şekilde katılırlardı. Umarım mali kogreye sunulacak rapor önceden dağıtılır ve kongreye gelmeden önce inceleme fırsatı buluruz.

TEŞVİK PRİMİ

FB’nin İstanbulspor’a verdiği teşvik primi iddiaları “tarafsız” basınımız tarafından tam buzdolabına kaldırılmışken bu sefer yeni iddialar gündeme oturdu. Bu sefer iddilar son derece ciddi. İlk kez bazı futbolcular ve yöneticiler itirafta bulunuyorlar. Ankaragücü’nün eski oyuncularından Cafer ve İsmet teşvik primi aldıklarını canlı yayında itiraf ettiler. Bu itirafları Ankaragücü’nün eski Asbaşkan’ı Levent Doğan da doğruladı.

Peki ne olacak şimdi? Kamuoyunun beklentisi Federasyonun  bu olayın üstüne gitmesi ve suçluları ortaya çıkartarak cezalandırmasıdır. Federasyonun böyle bir girişimde bile bulunamayacağını hepimiz biliyoruz. İncelendiğinde olayın sadece basit bir teşvik primi ile sınırlı kalmayacağını Federasyon da biliyor. Ama Federasyonun gücü hiç bir zaman futbolun arkasındaki “karanlık” güçlerle ve “derin” devletle baş etmeye yetmez. Dolayısıyla bu olay da her zaman olduğu gibi soğumaya ve unutulmaya bırakılacak ve “Lütfen” li kampanyalar ile kendimizi kandırmaya devam edeceğiz.

BASKETBOL FEDERASYONU ÖRNEĞİ

Türkiye’de en kötü olay bile en fazla iki hafta içerisinde gündemden düşer ve unutulur. Bunun en güzel örneğini Aziz Yıldırım’a diyet borcu olan Turgay Demirel gösterdi. FB-Ceyhan maçında çıkan olayları ve basına da yansıyan eli bıçaklı FB taraftarlarının saldırılarını buzdolabına kaldırarak önce soğuttu sonra da unutturdu. Bu konuyu gündeme getirmek için yaklaşık birbuçuk ay sabırla bekledim. Yeni seçilmiş olmalarından dolayı gündeme geç alabilecekleri ihtimalini göz önüne aldım. Yeni seçilmiş bir federasyon yönetim kuruluna haksızlık etmeyelim dedim. Ama bugüne kadar bu konuda hiç bir adım atılmadığını gördüm. Atılmayacağından da emin.

Ne federasyon, ne de basınımız basketbol maçlarındaki seyirci tansiyonunun ne kadar yükseğe tırmandığının farkında değil. Futbol sahalarındaki terörün basketbol salonlarına da sıçradığını görmemek için kafalarımızı kuma gömmeye devam ediyoruz. FB-Ceyhan maçında çekilen bıçağın bir gencimizin kalbine saplanmadığı sürece de kimsenin başını kumdan dışarı çıkartacağı yok. Böyle bir durumda alınacak tedbirler de ortada. Basketbol federasyonu da bir “Lütfen” kampanyası başlatır, biter gider.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here