Geleceğin mesleklerinin temel taşları (9): Çok amaçlı gözlükler

0
25
Bu teknolojileri oyun oynamak dışında da kullanmayı öğrenin. Seçeceğiniz mesleklerin büyük çoğunluğunda bu teknolojileri kullanarak iş alanınızda yeni bir boyuta geçip, üretimde hem vakit hem de maliyette büyük tasarruf sağlayabilirsiniz.

Geleceğin mesleklerini ve üretim sistemlerini etkileyecek olan bir başka unsur ise, Sanal Gerçeklik, Artırılmış Gerçeklik ve Karma Gerçeklik olarak adlandırılan yeni gözlükler ve uygulamalardır. Bu gözlüklerin özelliklerini ve fonksiyonlarını daha önce, T24’te yazdığım için çok detaylı tekrarlamayacağım. Ancak her birini kısaca tanımlamaya çalışayım:

Sanal Gerçeklik (VR): Yazılımcıların gerçek dünya ile hayal ettikleri dünyayı birleştirerek kullanıma sundukları sanal ortamdır. Bu kavram, en yaygın kullanımıyla, oyunlar için kullanılmaktadır. Oysa sanal gerçeklik sadece oyundan ibaret değildir. Pek çok iş dalında sanal gerçeklik teknolojileri kullanılmaktadır.

Modern mimarlık firmaları, tasarım ve modellemelerini artık maketler yoluyla değil, sanal gerçeklik teknolojileri ile yapmaktadır. Projeyi uygulayacak olan teknik ekip, projenin tüm detaylarını üç boyutlu bir ortamda görebilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here