TFF İLE BJK ARASINDAKİ SAVAŞ SÜRÜYOR

0
408

Ajans Beşiktaş – Daha ligin ilk iki haftasında hakemler, Beşiktaş’a karşı uyguladıkları haksız kararlarla niyetlerini belli ettiler. Geçen sezonki düşmanca tavrın bu sezon da devam edeceği ortaya çıktı. Yasin Kol’un tavrı ve kararlarını yanlış kategorsine sokmak mümkün değil; tamamen yanlı idi.

Beşiktaş başkanının TFF’ye gösterdiği tepkinin ardından, TFF Başkanı Büyükekşi basın toplantısı yaparak, hakemlerin arkasında olduğunu söyledi. Bunu söylerken de haddi aşarak, eliyle masaya vurup, sesini yükseltti. Bu tepkisi belli ki Beşiktaş’a ve başkanınaydı. Daha sonra, Beşiktaş camiasının gösterdiği tepki üzerine geri adım atarak, Beşiktaş’ı kast etmediğini söyledi.

Laf ağızdan çıkar; arkasında duramayacağın laflar etmeyeceksin. Ya da çıkıp, mertçe hangi kulübü kast ettiğini açıklayacaksın. Bunu da yapamıyorsan inandırıcılığın kalmaz.

TFF Başkanı tüm futbol liglerinin başkanıdır. Genellikle seçimle yönetime gelirler. Seçilmiş başkanlar da kendilerini seçen kulüplere ve camialara karşı saygılı olmak zorundadırlar. Dolayısıyla TFF Başkanının, “Beşiktaş’ı kast etmedim” lafının hiçbir değeri yoktur. Zira o davranışı hiçbir kulüp ya da camiaya gösteremez. Bu tavır demokratik yollarla seçilmiş değil, atanmış yöneticilerin tavrıdır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here