ENDÜSTRİ 4.0’DAN TOPLUM 5.0’A DİJİTAL DÖNÜŞÜM

0
612

YAZAR HAYRİ CEM’İN KALEMİNDEN “ENDÜSTRİ 4.0’DAN TOPLUM 5.0’A DİJİTAL DÖNÜŞÜM” ÇIKTI

Teknoloji, yeni yazılımlar, yapay zekâ uygulamaları. Dijitalleşmenin kavramdan, yaşam tarzına dönüşen yolcuğu bir yandan göz kamaştırıcıyken bir yandan da oldukça korkutucu senaryolara da konu ediliyor. T24 yazarı ve iş insanı Hayri Cem’in, daha önce yayınlanmış yazılarından yola çıkılarak genişletilen ve derinleşen kitabı Endüstri 4.0’dan Toplum 5.0’a Dijital Dönüşüm tanımları, karşılaştırmaları ve yaptığı projeksiyonla kimi zaman bir dijital sözlük görevi görürken kimi zaman da ortaya koyduğu sıra dışı bakış açısıyla dijitale fütüristtik bir bakış sunuyor.

İnce Düşünülmüş Başlıklarla Kolay Okunan, Heyecan Verici, Dinamik Bir İçerik

Kitap ele aldığı dev konu başlıklarını pratik ve güncel bir dille masaya yatıyor. Veri diktatörlüğü, yapay zekâ, blockchain, kuşaklar, toplumların tarihsel dönüşümü, markalar, sektörler, robotlar, yeni nesil yazıcılar… Son yıllarda hayatımıza giren tüm bu dijital kavram ve olgular Endüstri 4.0’dan Toplum 5.0’a Dijital Dönüşüm’ün ele aldığı konular arasında yer alıyor.

Teknolojiden çekinmek ile onun çekim alanına girmenin dengesi nasıl kurulur? Dijitalde etik kullanım ve yazılımlar nasıl mümkün olabilir? Bilmediğimiz teknolojiler, hangi sektörlerin alameti farikası? Kripto paralar güvenli mi? Siber saldırılar siber pandemiye dönüşür mü? Çin, dijital dünyanın neresinde? Robotlar, işlerimizi elimizden alacak mı?

Hayri Cem, Endüstri 4.0’dan Toplum 5.0’a Dijital Dönüşüm’de bu sorulara cevaplar verirken aynı zamanda başka bir şey daha yapıyor ve elimize, dijital yaşam ve dijitalleşmeyle ilgili tartışılmaya değer yepyeni sorular bırakıyor.

Orion etiketiyle yayımlanan ve tüm telif geliri Darüşşafaka Cemiyeti’ne devredilen 284 sayfalık Endüstri 4.0’dan Toplum 5.0’a Dijital Dönüşüm dijitalin kısa tarihi ile sonsuz geleceği içinde gezinmek isteyenler için. Pratik anlatımı, güncel dili ve pratik içeriğiyle Hayri Cem’in yeni kitabı, şimdi tüm kitapçılarda ve online kitap satış sitelerinde.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here