Kolay Bir Maç Oldu

0
474

02.05.2010
Diyarbakırspor 1 : 3 Beşiktaş

Seyircisiz oynama cezası olan ve kümede kalması nerdeyse mucizelere bağlı olan Diyarbakırspor karşısında Beşiktaş’ın zorlanmadan bu maçı kazanacağını düşünüyordum.  Diyarbakırspor’un ligde kalabilmesi için Sivasspor’un Kasımpaşaspor’a yenilmesi, Diyarbakırspor’un da Beşiktaş’ı yenmesi gerekiyordu. Maç başladığında yanılmadığımı gördüm.

İlk yarıda her iki takım da kontrollü oynamaya çalıştı. Diyarbakırspor kontra ataklarla gol arıyordu. Uzun paslarla Beşiktaş defansının arkasına sarkmaya çalıştılar. Buna karşın Beşiktaş ise kanat organizasyonları ile gol arıyordu. İlk golü de böyle bir organizasyonla buldu. 25. dakikada Nihat’ın ortasını Fink kafa ile kaleye yolladı. Kalenin hemen önünde bulunan İbrahim Toraman’a topa dokunmak kaldı ve hayatının en kolay gollerinden birini attı. İlk yarıda akıllarda kalan bir pozisyon da Nihat’ın direkten dönen şutuydu. Bu iki pozisyon dışında her iki takım da önemli gol pozisyonları üretemediler.

Sivasspor’un ilk yarıda 1-0 geriye düşmesinin haberi Diyarbakırspor’da doping etkisi yarattı. İkinci yarıya daha istekli başladılar. Beşiktaş ceza sahasında daha fazla görünmeye başladılar. 48. dakikada da Tazemeta ile eşitliği yakaladılar. Ancak Diyarbakırspor’un gücü belli; galibiyet golünü bulamadıkları gibi, 67. dakikada kendi kalelerine attıkları golle geri düştüler. Bobo’nun ceza sahasına ortaladığı topa Nihat hamle yaptı, ancak araya giren Abdullah Çetin topu kendi ağlarına yolladı. Maçın sonuncu golü ise 83. dakikada geldi; Ernst’in ortasına iyi bir zamanlama ile sıçrayan Tello’nun güzel bir kafa vuruşu ile geldi.

Nihat bu maçta çok çalıştı, ancak şanssızdı. İki kez direklere takıldı. Oysa bu maç Nihat için bir hayat öpücüğü olabilirdi. Nihat’ın, gelecek sezon Beşiktaş’ın vazgeçilmezlerinden olacağına inananlardanım. İsmail Köybaşı arkasında İbrahim Üzülmez olmadığı zaman iyi performans gösteremiyor. Yenilen golde de ofsaytı bozan İsmail’di. Bir zamanlar Ertuğrul Sağlam’ın gözden çıkardığı İbrahimler ise halen Beşiktaş defansının emniyet sibopları olarak görev yapıyorlar. Mustafa Denizli’nin bu iki cengavere kaptanlık pazu bandını vermesinin ne kadar isabetli bir karar olduğunu her geçen gün daha iyi anlamaktayız.

Serdar Özkan ve İbrahim Kaş ise başarısız performansları ile gönderilmek için ellerinden geleni yapıyorlar. İkinci yarıda kendilerine tanınan şansı yine değerlendiremediler. Serdar Özkan ve İbrahim Kaş ise başarısız performansları ile gönderilmek için ellerinden geleni yapıyorlar. İkinci yarıda kendilerine tanınan şansı yine değerlendiremediler. Buna karşın, takımdaki sakatlıkların fazlalığı nedeniyle forma şansı bulmaya başlayan Necip Usta ve Rıdvan bu takımda kendilerine yer açmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Özellikle Necip’i hayranlıkla seyrediyoruz. Umarım şöhretin büyülü dünyasına kendini kaptırmaz ve profesyonellik koşullarında yaşamını sürdürür.

KOMPLO TEORİLERİ

Fenerbahçe’nin son iki haftadır rakip kalecilerin bireysel hataları ile galip geliyor olması kafaları karıştırdı. Kasımpaşaspor kalecisi Murat Şahin’in korner atışı sırasındaki topa boş çıkışı ve golün yuvarlanarak gelmesi dikkat çekici idi. Bu hafta da Eskişehirspor kalecisi İveşa’nın yediği hatalı goller bu komplo teorilerinin güçlenmesini sağladı. Özellikle yediği ikinci golden sonra Protokol tribünündeki FB taraftarlarının dönüp Aziz Yıldırım’a bakmaları, Aziz Yıldırım’ın bu bakışlar karşısında TV ekranlarına yansıyan mimikleri dikkat çekici idi.

Bakalım bu işin sonu nereye varacak?

Diyarbakırspor:1 – Beşiktaş:3
02.05.2010

MAÇIN AYRINTILARI

Stat: Diyarbakır Atatürk

Hakem: Halis Özkahya, Serdar Akçer, Ali Saygın Özel, Mustafa Öğretmenoğlu (4.)

Diyarbakırspor: Gökhan, Abdullah, Erdinç, Ümit, Celaleddin, Erdal (Dk.65 Erhan), Tjikuzu, Barış, Burak (Dk.77 Ufuk), Bebbe, Tazemeta.

Yedekler: Osman, İbrahim, Erhan, Baki, Djite, Adnan.

Teknik Direktör: Mehmet Budakın

Beşiktaş: Rüştü Reçber, Rıdvan Şimşek, Sivok, İbrahim Toraman, İsmail Köybaşı, Fink, Necip Uysal (Dk.81 Uğur İnceman), Ernst, Tello (Dk.86 İbrahim Kaş), Nihat Kahveci (Dk.86 Serdar Özkan), Bobo.

Yedekler: Hakan Arıkan, Korcan Çelikay, Serdar Özkan, Uğur İnceman, İbrahim Üzülmez, İbrahim Kaş, Atınç Nukan.

Teknik Direktör: Mustafa Denizli

Sarı Kart: Erdinç (Dk. 61) Diyarbakırspor

Goller: 25. dakikada Nihat Kahveci’nin ortasında Fink kale önündeki İbrahim Toraman’a indirdi. Toraman, boş

kaleye vurdu ve Takımımız’ı 1-0 üstünlüğe taşıdı.

48. dakikada Diyarbakırspor, Tazemeta’nın golüyle 1-1’lik eşitliği sağladı.

67. dakikada Bobo, ceza sahasındaki Nihat’a pas attı. Ancak araya giren Diyarbakırsporlu oyuncu Abdullah Çetin’e çarpan top ağlarla buluştu (1-2).

83. dakikada Ernst’in ortasına kafayla vuran Tello, Ekibimiz’i 3-1 öne geçiren golü kaydetti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here